Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod jak vidět a vnímat auru č.1


Zrakové klamy

Učíte-li se vidět aury, je zrak jak výhodou, tak nevýhodou, neboť skutečnost není vždy taková, jakou se zdá být. Chceme-li pochopit, jak zrakové klamy mohou zmást nezkušeného pozorovatele aury, musíme si nejprve říci, jak vnímáme barvu. Všude na světě lidé vědí, jak to udělat, aby optická iluze pracovala v jejich prospěch. Tmavé barvy a svislé pruhy zeštíhlují. Bílé budovy vypadají větší než tmavé. Jsou to skvělé příklady toho, že oči i mozek mohou být klamány. Ani krajina není vždy taková, jakou ji vidí oči. Jedete-li například autem po venkovské silnici a díváte se do zpětného zrcátka, oči se vás budou snažit přesvědčit, že čím dál ujíždíte, tím více se za vámi zmenšuje silnice i stromy a keře, které ji lemují. Čočky v oku totiž upravují zaostření, takže zrak vnímá vzdálené předměty v trpasličí velikosti. Naše naučené vnímání nás ujišťuje, že nežijeme ve světě trpaslíků a obrů. Rozvoj zraku bude tedy napomáhat vašemu vidění aury, kdežto vnímavost rozliší, co je iluze a co nikoli.

Vhodné osvětlení pro zrakové vnímání aury.

Ke zrakovému vnímání aury potřebuje lidský zrak světlo (v noci měsíční světlo). Přímé sluneční světlo a zářivkové osvětlení může auru zastínit, neboť intenzivní světlo převládne nad sice jasným, ale jemným vyzařováním aury. Pro začátečníka je nejvhodnější nepříliš intenzivní světlo lampy nebo svíčky, při němž zrak rozeznává auru snáze. Skvělé podmínky pro sledování aury vytváří měsíční svit.

Soustřeďování vnímání a pohledu.

Tato jednoduchá a rychlá metoda je přípravným cvičením pro harmonizaci intuitivního vnímání a vidění, které potřebujete ke čtení aury.

1. Zavřete oči a na chvíli se zcela klidně posaďte, aby se aura vyrovnala.
2. Pomalu a zhluboka se nadechněte nosem.
3. Zadržte dech a hledejte v těle i mysli místa, kde se soustřeďuje napětí.
4. Zbavte se napětí rychlým výdechem ústy.
5. Opakujte postup třikrát. Potom začněte dýchat obvyklým způsobem.

Po provedení tohoto cvičení byste měli mít pocit klidu, neboť jste odstranili tlak tělesného i duševního napětí.

Vylsďování zraku na pohybující se energii.

Pomocí tohoto cvičení se zrak naučí rozeznávat přemísťující se a pulzující barvy v energetickém poli.

1. V temné místnosti před sebe postavte rozžatou svíčku.
2. Asi na tři až pět minut soustřeďte svou pozornost na uspořádání energie aury okolo hořícího plamene.
3. Na několik sekund zavřete oči a nechejte je odpočívat. Buďte opatrní a s tímto cvičením to nepřehánějte. Ucítí te-li tlak vzadu v očích či na čele, respektujte řeč svého těla, které vám říká, že máte postupovat pomalu a jemně.

Posilování a koordinace zraku.

Oči vnímají vzdálené i blízké objekty ve spirálách. To je důvod, proč svaly oka mění tvar čočky tak, aby se pozorovaný objekt ocitl v ohnisku sítnice. Toto cvičení podněcuje oči, aby spolupracovaly a zdokonalily tak hloubku zrakového vnímání.

1. Zaměřte se na jádro spirály ležící uprostřed; po chvíli by vám spirála měla připadat jako jeskyně.
2. Zavřete oči a nechejte je chvíli odpočívat.
3. Pomalu přestaňte zaostřovat na střed a začněte sledovat každou linii spirály zvlášť.
4. Tento způsob pohledu opakujte.
5. Opakujte toto cvičení denně tři až pět minut a budete schopni svůj pohled přemísťovat tam a zpět.

Obrazek

Obrázek ke stažení.

 

Pronikání vrstvamy.

Následující cvičení zlepšuje schopnost zraku proniknout vrstvami aury i překrývajícími se strukturami v auře, které se vytvářejí v důsledku emocionální nerovnováhy a nedobrého zdraví.
1.Po dobu přibližně jedné minuty soustřeďujte pohled na střed trojúhelníku.
2.Na jednu minutu zavřete oči a nechejte svaly oka odpočívat.
3.Opakujte po dobu deseti minut.

Kdykoli se soustředíte na střed trojúhelníku, měli byste vnímat zvýšený pocit hloubky a pronikání zraku do těsně spojených vrstev.

 

Obrazek

Obrázek ke stažení.


Proměnlivé pohyby očí.

Následující cvičení stimuluje čípky a tyčinky na sítnici. Rychle po sobě následujícími pohyby očí rozvíjíte jejich schopnost rychle rozpoznávat tvary, tóny a světlo.
1. Zakryjte si jedno oko a soustřeďte se na kterýkoli z osmi bodů na obrázku.
2. Rychle se podívejte na protilehlý bod, potom rychle zpátky na výchozí bod.
3. Přesouvejte pohled z bodu na bod v kruhovém, svislém, vodorovném i diagonálním směru po dobu dvaceti sekund.
4.Zakryjte si druhé oko a opakujte postup, poté opakujte cvičení s oběma očima otevřenýma.
5.Opakujte v tomto pořadí jednu až dvě minuty.

Pociťujete-li při tomto cvičení napětí v očích, přestaňte, zavřete obě oči a nechejte je odpočinout. V případě, že svaly očí byly nějakou dobu nepoužívané a pomalé, ucítíte napětí a budete muset postupně prodlužovat čas, který strávíte u tohoto cvičení.

Obrazek

Obrázek ke stažení.


Zrakové vnímání vlastní aury.

Už ani nevím, kolikrát jsem byla tázána, zda jsem schopna vidět svou vlastní auru a jak to dělám. Metoda je zcela jednoduchá. Většina koupelen je vymalována pastelovou barvou a je v nich velké zrcadlo, proto jsou vhodné ke sledování vlastní aury. Jestliže se tento popis hodí i na vaši koupelnu, máte skvělé místo pro pozorování své aury. 1. Postavte se před velké zrcadlo, nohy pohodlně od sebe, abyste snadno udržovali rovnováhu. 2. Zavřete oči a dvakrát nebo třikrát se jemně, zhluboka nadechněte a vydechněte, abyste uvolnili svaly. 3. Několikrát otevřete a zavřete oči, abyste nehleděli příliš upřeně, a podívejte se do zrcadla na obrys aury na stěně za vámi. Ve své koupelně mám velké zrcadlo pouze k tomuto účelu.

Zrakové vnímání aury rukou.

Toto cvičení je snadné i pro začátečníky. Vaše ruce vyzařují a přijímají energii. Vyzařování aury je velmi silné, a na svých rukou tedy nejsnáze z celého těla spatříte auru. Potřebujete k tomu však vhodnou atmosféru.
1. Zvolte slabé osvětlení, vhodná je lampa v rohu.
2. Podržte ruku na vzdálenost natažené paže proti bílému pozadí.
3. Po chvíli přitáhněte ruku blíž - asi dvacet pět centimetrů od obličeje.
4. Pozorně se dívejte mezi prsty a na konečky prstů.
5. Možná uvidíte tenký pruh bělavé, světle modré nebo modrošedé barvy těsně u kůže.

Budete-li provádět toto cvičení pravidelně, nejen že povzbudíte svou mysl, aby akceptovala existenci aury, ale zlepšíte také svou schopnost spatřovat aury. Jemné vyzařování aury zmohutní a před vámi se objeví množství krásných barev.

Cvičení na barevnou stimulaci.

Soustřeďte se na střed barevného kola. Po několika vteřinách uvidíte barevné body a váš zrak se bude rychle pohybovat dokola. Barva a velikost bodů se budou měnit. Cvičení provádějte po dobu tří až pěti minut dvakrát denně, abyste stimulovali tyčinky a čípky v oku. Zlepšíte tak svou schopnost zrakového vnímání barev aury. Na konci cvičení jemně zavřete oči a nechejte doznít veškeré zrakové představy.

Obrazek

Obrázek ke stažení.


Vnímání barevných vibrací.

1.Do jednotlivých obálek vložte šest různobarevných čtverců papíru či látek bez vzoru. Promíchejte je a položte před sebe na stůl.
2. Klidně se usaďte, dýchejte jemně a zhluboka. Mysl by se měla nacházet ve stavu klidu a plynutí. K tomu většinou potřebujete pět až deset minut.
3. Zavřete oči, vyberte si jednu obálku a tiše a klidně seďte s obálkou mezi dlaněmi. Vnímejte, jak elektromagnetické pole rukou proniká obálkou.
4. Nechejte do své mysli vplynout nějakou barvu. Chvíli na tuto barvu myslete, aby vám intuice mohla napovědět, zda se jedná o barvu v obálce.

Literatura : Jak vidět a číst auru - Judith Collinsová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jiskřičky

(Kačka, 24. 5. 2014 22:04)

Ahoj všem, chtěla bych se Vás zeptat.. Na některých místech, vidím takové malinké, bílé jiskřičky, které poletují a krouží sem a tam. Ony spadají také do aury? Děkuji Káťa

Re: jiskřičky

(Lantaell, 25. 9. 2014 11:15)

Ahojky,podle mě a mých zkušenostech,by "jiskřičky" mohli být andělé nebo vůdci či mistrové.Já je mám také,pro mě to je úkaz,že jsou se mnou a dávají na mě pozor a vedou mě.

Nebo druhá varianta je,že to můžou být duše,které nemají splněný nějaký úkol,který jim byl dán,proto se vrátili na zem jej dokončit a Jiskřičkami dávají najevo,aby jste je viděli ,vnímali jejich přítomnost a možná jim pomohli se splněním daného úkolu,či požadují,aby jste jim pomohla odejít do světla,aby dostáli svého klidu a boží milosti.

Re: Re: jiskřičky

(upřesnění , 25. 6. 2018 19:42)

ahoj ty tvoje jiskřičky vidim taky jsou všude okolo ale asi vás zklamu ty tzv jiskřičky jsou nulova energie vidět je může docela snadno každý a je to všude okolo nas :))

Re: Re: Re: jiskřičky

(Jana, 15. 9. 2020 23:35)

Ahoj, já mám s jiskrickami takovou zkušenost, že je vidím opravdu všude :) já osobně si myslím, že jsou to energetické kanálky, kterými energie proudí všude okolo nás.

Děkuji...

(Keyla, 18. 6. 2015 14:07)

Děkuji za Vaše stránky a za návod vidět auru. Po dlouhých více než deseti letech, kdy jsem ji ani nevím jak a samovolně viděla poprvé, jsem se rozhodla jít více do hloubky. Hned první den jsem zkoušela vidět vlastní auru na své ruce s bílým podkladem (papírem). Rozostřila jsem zrak a viděla jsem bílý tenký proužek kolem prstů, který se stupňoval v bílou energii, která z nich sálala, po chvíli přešla do světle modré. Dále jsem zkoušela uvidět energii různých věcí a viděla jsem nad nimi bílou auru. Nad spadenou červenou květinou v trávě jsem viděla zelenou auru 2 - 5 cm sahající do výšky a poté z dětské motorky, která je fialovo-oranžovo-černá sálala, bílá, černá, špinavě olejová energie s centimetrovým proužkem jasně modré jako konturou. Bylo to nádherné. :)

Zvláštní barva

(Takeru , 27. 3. 2019 20:41)

Ahojte mám žlutozelenou auru můžou se takhle míchat
A vidím svoji auru ale třeba věcí ne nějaké rady

(( Velikonoční kometka - asi kometa KOMA ))

(péťa, 10. 3. 2018 21:21)

V roce 2017 jsem přišla na Zelený čtvrtek domů z práce hodně pozdě.
Nad barákem svítila obří jasná žlutá hvězda.
Následující den, jsem s přítelem odjela na chalupu do Krkonoš i tam se nad chaloupkou objevila tahle ,,hvězdička,,podle Bible muže jít o,, znamení hada a pany,, ( biblická událost nebo nadcházející katastrofa či smrt ). Jaký je na to Vás názor "?
Dekuji...

(( Velikonoční kometka - asi kometa KOMA ))

(péťa, 10. 3. 2018 21:20)

V roce 2017 jsem přišla na Zelený čtvrtek domů z práce hodně pozdě.
Nad barákem svítila obří jasná žlutá hvězda.
Následující den, jsem s přítelem odjela na chalupu do Krkonoš i tam se nad chaloupkou objevila tahle ,,hvězdička,,podle Bible muže jít o,, znamení hada a pany,, ( biblická událost nebo nadcházející katastrofa či smrt ). Jaký je na to Vás názor "?
Dekuji...

Jsem barvoslepý - mohu vidět auru

(Barvoslepý, 15. 3. 2015 23:39)

Zdravím, měl bych zřejmě takový nevšední dotaz.. Jsem barvoslepý a nevidím zhruba polovinu barevného spektra, mám vůbec nějakou šanci vidět aury lidí?? V podstatě se mi míchají všechny barvy, ale hrozně rád bych se tuto vědu naučil, láká mě to již delší dobu :/ Předem děkuji za odpověď:))

Re: Jsem barvoslepý - mohu vidět auru

(Arachnid, 15. 3. 2015 23:57)

Zkuste první podle návodu vidět auru na sobě a zjistíte jestli je pro vás možné to vidět nebo ne. Ne každému se ale podaří vidět auru.

barva

(Dominika, 17. 12. 2014 18:35)

ma aura ma sedivou barvu a prileha k telu je to aura

Můj věk

(Dominika, 16. 12. 2014 20:52)

Ahoj může mé videni aury ovlivnit můj vek....je mi teprve 13 a auru zachitim jenom nekdy prosim jak ji videt lip

Re: Můj věk

(Arachnid, 16. 12. 2014 22:28)

Tady na stránkách je cvičení na vidění aury. Čím jsem starší tím je složitější se naučit vidět auru.

světýlka

(Tereza, 16. 11. 2014 17:46)

Dobrý den,
Před týdnem jsme na tělocviku hrály florbal a já jsem se najednou zastavila a kolem mě poletovaly žlutý světýlka, vypadalo to jako světlušky a já najednou pocítila stěstí a teplo. Co by to mohlo být. Předem děkuji za odpověd

Jak dlouho?

(Petrucha, 13. 4. 2013 7:38)

Jak dlouho asi trva nez se naucite plne vnimat auru? Dekuji.

Re: Jak dlouho?

(Arachnid, 13. 4. 2013 18:47)

To může trvat měsíce ale i třeba roky. Důležité je potom porozumět co ty barvy znamenají a to je už studium na dlouhá léta.

Re: Jak dlouho?

(Enillity Neima, 14. 5. 2014 19:26)

Musíš trénovat, u každého to je jinak ;)

Aura a to ostatní

(Roman, 6. 2. 2014 18:22)

Začalo to před půl rokem. Začal jsem cíti jaké si mrazení - pálení ze stromů, pak i z kamenů (ne ze všech) skoro vždy příjemné. Asi před měsícem jsem si všiml nejprve u sebe a poté u některých lidí jakoby 1cm okolo kůže nejprve jakou si mlhovinu (někdy podobné rozmazanému okolí v parných dnech jak cirkuluje vzduch), dnes už vidím i několika cm vlnění někdy průhledné, většinou však špinavě bílé až nažloutlé. Podotýkám, že mě bude brzy 50 let a nikdy předtím jsem nic takového nezažil. Výmysl, náhoda? Asi ne, když daný kámen který mě pálí dokážu najednou najít v hromadě 40 ks jiných kamenů se zavázanýma očima. A pocity? Vše mi připadá úplně přirozené a normální. A právě z toho jsem jaksi trochu mimo.

Aura

(Květa, 4. 5. 2013 17:19)

Já mám úplně jiný problém.Dříve jsem auru cvičila,potom jsem přestala,nějak jednám podle pocitu a teď když ji cvičím všechno září modrou barvou a co se týká kůže,tak je to jako bych pronikala pod ni.U sebe i u dcerky se mi ztrácí kůže a vidím všechny cévky a žily.Potom většinou přestanu,ani nechci vědět co uvidím dál.Když jsem venku a dívám se na květiny,tak mají kolem sebe modrou záři a lídé mají nad hlavou mihotající se tečky,které tvoří jako by kanál.Je pravda,že při měsíčním světle je to naprostá nádhera,ale i tak.Jak tedy uvidím auru?
Ještě bych chtěla napsat k tomu obrazu v zrcadle se není čeho bát.Tedy je,ale dá se na to zvyknout.Je kolem toho hodně pověr.

Je to mozne ?

(Betka, 1. 3. 2013 12:55)

Ahojte je mozny , ze bych videla tu auru hned barevnou ? 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< září / 2020 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 1006223
Měsíc: 7001
Den: 271