Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozchod s partnerem, partnerkou.

 Rozchod s partnerem, partnerkou.

 

Odchod bez vysvětlení

Tady bývá nejčastější příčinou odchodu, to že dotyčná osoba začne ztrácet touhu po vztahu a společnou budoucnost. Nemůže se rozhodnout jak dál, stále tápe ve svých myšlenkách. Místo vysvětlení a společného řešení problémů, raději odchází do ústraní.

Jak postupovat

Nesnažit se od něj získat vysvětlení, on sám ho nemá. Nedělat unáhlená rozhodnutí kterých byste později mohly litovat. Je potřeba zůstat nadále v kontaktu, udržovat komunikaci. Neřešit váš vztah, ale dám mu chvíli času, aby si udělal jasno, co vlastně chce. Zas ne moc času, protože ten Čas může být někdy hodně dlouhý. Tady totiž platí, čím déle jste od sebe a komunikace je slabá, tím více se vaše vzájemné city oslabují. Stanovte si třeba nějaké časové období, které když vyprší a nebude žádná změny, tak je lepší vše ukončit a jít zas dál.

 

Odchod po hádce

Nejčastěji dotyčný odchází a v sobě má i hněv vůči druhé osobě. Tady mají největší podíl na rozchodu emoce a unáhlená rozhodnutí. Kteří potom oba později litují.

Jak postupovat

Je dobré, aby oba na chvíli přerušily společnou komunikaci a měla tak možnost vychladnout aby se jejich emoce vrátily do normálu. Když emoce ovlivňují naše rozhodnutí, tak to většinou nic dobrého nepřinese.  Potom je třeba se pokusit obnovit s druhou osobou komunikaci, podle společné komunikace poznáte jak na tom druhá strana je. Při obnově komunikace není dobré probírat důvod, proč jste se pohádali, to by nikam nevedlo. Bavte se přirozeně a pomalu se snažte o společné usmíření. Když se vám to vše podaří, tak si z toho vezměte ponaučení a příště se snažte takovéto situaci vyhnout. Protože příště se vám usmířit už třeba nemusí podařit.

 

Odchod kvůli jiné osobě

Někdy může být důvodem to, že jeden z partnerů už nenachází u druhého to, co bylo na začátku jejich vztahu, když se poznávaly. Život se mu zdá nudný a hledá lásku a city někde jinde. Další příčinou je vzájemná nedůvěra, hádky, nezájem jeden o druhého.

Jak postupovat

Tady je potřeba si první uvědomit jestli má cenu za něj bojovat. I když se nám ho podaří získat zpět, tak už nikdy to nebude stejné jako dříve. Stále v nás zůstane kousek té nedůvěry, která tady vznikla jeho odchodem.

Pokud se rozhodneme za něj bojovat, tak je první třeba obnovit společnou komunikaci, která většinou po odchodu je minimální, nebo spíše žádná. Když se nám to podaří tak je to dobrý začátek. Ideální je domluvit si společné setkání, při kterém ale neprobírejte jeho odchod, co dál, atd. Je třeba vytvořit přátelské a milé setkání, to na něj více zapůsobí a vy budete mít další šanci na další setkání. Každé další setkání je pro vás plus k tomu aby pochopil, koho ve vás ztratil a koho může opět získat.

 

Hodně lidí chodí pro radu ke kartářkám a ti většinou radí, dejte tomu čas, nespěchejte, atd. TO JE ŠPATNÉ A JE TO SPÍŠE UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VÁŠ PROBLÉM. Čím déle se prohlubuje mezi partery odloučení a společná komunikace, tím více se snižují vzájemné city k sobě hlavně u osoby, která odešla.

Čas běží nejen vám ve vašem životě ale i ve vašem vztahu.

Další problém je vtom že vy si často myslíte, že víte co si ten druhý myslí. To je většinou velká chyba a zbytečně to do vztahu vkládá napětí a problémy. Když chcete vědět co si ten druhý myslí tak se ho zeptejte, jen tak budete mít jistotu.

 

Případné dotazy můžete psát na můj email.:   arachnid@seznam.cz

 
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< leden / 2022 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 1131436
Měsíc: 8129
Den: 306