Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vaše největší síla

Nejvlivnější koncepce v celé filozofii SÍLY je koncepce rozhodování. Snažte se porozumět neuvěřitelné schopnosti, která sídlí ve vaší mysli, a plně ji ovládnout, protože má vztah k vašemu rozhodování být čímkoli chcete a dělat, cokoli si přeje vaše srdce. Rozhodněte se začít s některými novými procesy myšlení a řekněte si v tomto okamžiku, že uskutečníte některé významné změny, které by zformovaly váš život do žádoucí podoby a směru. Přemýšlejte!
Váš život se skládá z řady rozhodnutí, jež postupně, jedno za druhým, uskutečňujete. Jejich počet narůstá, zpočátku formují váš charakter a nakonec váš osud. Chcete-li být šťastní, rozhodněte se, že budete přemýšlet o myšlenkách na štěstí - je to opravdu tak jednoduché jako vytvářet v duchu nové vzory myšlenek a odhazovat staré, negativně podmíněné způsoby myšlení.
Pokud si přejete, aby vaším životem protékal velký proud dokonalého zdraví nebo mimořádného bohatství, jednoduše začněte tím, že zvolíte uvažování o myšlenkách právě takové povahy. Proces dokonalého zdraví můžete zahájit přemýšlením o silné vitalitě, vysoké energii, výjimečné síle, úžasném elánu, fantastickém duchu a neuvěřitelné dynamice. Podobně uvažujte o nesmírné hojnosti, pohádkovém bohatství, velkém štěstí a neomezeném rozkvětu, jestliže chcete v životě dosáhnout většího úspěchu a bohatství.
Váš život lze přirovnat k velkému plátnu, na nějž můžete malovat cokoli, bez omezení. Jste jedinečný a vynikající malíř, který drží štětec a barvy a maluje život, jaký si pro sebe přeje mít. Proč byste se tedy nemohli rozhodnout, že namalujete nádherné panorama, pak skočíte rovnou do jeho středu a prožijete jasný, smělý a tvůrčí život? Máte schopnost navrhnout plnohodnotný, skvělý život. Můžete to udělat, ale uvědomte si, že všechno začíná volbou, rozhodnutím. Musíte převzít osobní odpovědnost za vytvoření života jako nádherného a nevídaného ráje, nebo za vybudování existence, kterou lze nejlépe vyjádřit slovy živé peklo.

ROZHODNĚTE SE PROŽÍVAT ŽIVOT PLNÝMI DOUŠKY

Abraham Lincoln kdysi řekl, že lidé jsou jen tak šťastní, jak šťastní se rozhodnou být. Jinými slovy, lidé volí, zda chtějí být šťastní, nebo ne. Toto základní sdělení představuje nejvyšší pravdu filozofie SÍLY a týká se realit samotného života. To znamená, že má-li člověk prožívat úplný a uspokojující život, musí být především šťastný a spokojený sám se sebou. Tato spokojenost vychází z rozhodnutí prožívat život naplno - žít na maximum - vědět, že jste v každé situaci, kterou život nabízí, udělali to nejlepší, a za všech okolností dokonale využít schopností daných vám Bohem.
Na cestě k dokonalosti nejlépe uspějete, když budete spolehlivě dodržovat tyto tři kroky:
MYSLET: přesně na to, co jste se rozhodli, že chcete.
JEDNAT: jednoduše udělat, co je třeba, a to hned!
VYTRVAT: to znamená pokračovat v této činnosti dál.

Nejprve věnujte čas myšlení a přesnému rozhodování o tom, co od života chcete. Opravdu celým srdcem si přejte, abyste těchto věcí dosáhli, a povzbuzujte v sobě horečné zaujetí, které vám pomůže dospět k cíli. Musíte přesně vědět, jakých výsledků chcete dosáhnout. Bezprostředně potom začněte jednat a váhání či odkládání považujte za své nepřátele. S odhodláním se věnujte úkolům, které vás čekají. Nadšeně a s novým elánem se vrhejte do řešení problémů, plnění náročných zkoušek a využívání příležitostí. A nakonec vytrvejte a pokračujte v činnosti. Postupujte pomocí malých kroků, které vás nakonec dovedou k vytčenému cíli. Pamatujte si, že nezáleží na tom, jak rychle jdete dopředu, pokud se neustále přibližujete k cíli.

ROZHODNĚTE SE ZMĚNIT SVŮJ SMĚR

Vaše místo v životě je přímým důsledkem potravy, jíž dlouhodobě krmíte svou mysl. Proto můžete své postavení i sebe sama změnit volbou jiné skladby myšlenek a jejich směrováním. Budete-li rozvíjet schopnosti své mysli, pochopíte, že myšlenky mají skutečnou energii a moc, a jako takové jsou silné a soustředěné myšlenky silnými a soustředěnými silami.
Chcete-li změnit směr svého života nebo změnit okolnosti k lepšímu, musíte rozvíjet vědomí podmínek, které hledáte, tím, že se budete zabývat přesně takovými myšlenkami. Například sebejistí lidé přemýšlejí pozitivně o vlastních schopnostech a mají dobře vyvinuté sebevědomí. Úspěšní lidé myslí na zvládnutí a dosažení cílů a v jejich vědomí převládá pocit úspěšnosti. Bohatí lidé myslí na prosperitu a hojnost a mají smysl pro rozkvět a bohatství.
Na vás - a jen na vás - je rozhodnout, v jakých okolnostech má probíhat váš život. V dalším kroku musíte pravidelně a vytrvale naplňovat svou mysl představami, úvahami a předsevzetími pozitivně ovlivňujícími jejich dosažení.

ROZHODNĚTE SE BÝT NADŠENÍ

Nadšení je jiskra, která zažehuje ohně touhy. Nadšení vás naplňuje energií. Díky němu se cítíte skvělí a nabýváte pocit, který lze vyjádřit slovy: „Probudil jsem se a jdu do toho!" Vzniká ve vás živý dojem a touha prožít každý den naplno.

„ Chcete-li být nadšení, prostě se rozhodněte chovat se a jednat nadšeně!"

Nadšení ve vás probudí odvahu dát najevo celému světu své přesvědčení a bude ve vás při snaze uskutečnit své nejvýjimečnější sny stimulovat magnetizující prožitky.
Jste lidé a jako takoví musíte vytvářet podmínky pro dosažení toho, co hledáte. Rozhodněte se proto, že od tohoto okamžiku se budete projevovat a jednat nadšeně, budete vášniví v oblíbených činnostech, budete milovat život, prožívat jej plnými doušky a pociťovat štěstí. Navždy si pamatujte, že když vložíte do věci srdce, jen nebe vás může omezit... a proto vášnivě užívejte života!

ROZHODNĚTE SE VĚŘIT SI

Sebedůvěra je víra, víra v sebe a v úspěšné naplnění vlastních přání. Sebedůvěra je základní kámen a odrazový můstek pro každý krok lidstva vpřed. Všechny vaše touhy mohou být splněny, jen když budete věřit v konečný výsledek. Sebedůvěra je odhodlání napnout všechny síly a jít dál, dokud nejsou uskutečněny všechny
sny.
Jediné, co zaručí vítězné dokončení každého úkolu, je víra v to, že může být splněn. Sebedůvěra je to, čím žijí úspěšní lidé, niterná nejvyšší víra v sebe, která spojuje víru s nadšením pro čin, aby se zdánlivě nemožné stalo skutečností.
Snad nejobtížnější částí dosahování úspěchu je víra, že můžete uspět. Pokud doopravdy nevěříte, že můžete něco dokázat, nevěnujete tomu potřebné úsilí. Sebedůvěra je katalyzátor - smělá, spolehlivá sebedůvěra spouští vaši mysl a nutí ji hledat způsoby, jak i nejúžasnější sny proměnit ve skutečnost.
Jednou z nejmocnějších a nejdynamičtějších sil v životě je vůle člověka, který věří v sebe, odvažuje se usilovat o vyšší cíle a jde se sebedůvěrou za vším, po čem v životě nejvíce touží. „Dokážu to" je nesmírně mocné tvrzení. Věřte, opravdu věřte, že můžete něco udělat, a s velkou jistotou to uskutečníte. Ovšem za předpokladu, že svou silnou víru doprovodíte oddanou a vytrvalou, neomezeně nadšenou činností.

ROZHODNĚTE SE PRO VÁŠNIVÝ VZTAH K ŽIVOTU

Jsme lidé, a proto je pro nás tím nejkrásnějším život, láska a touha - tři z největších věcí ve vesmíru. Když je dáme dohromady, vytvoří nejvelkolepější a nejneuvěřitelnější sílu ve vesmíru - vášeň. Váš vlastní život může být skutečně rájem na zemi, budete-li všechno milovat se silnou vášní.
Pěstujte vášeň k životu a k prožívání života plnými doušky. Využívejte sílu své nesmírné a neomezené mysli k zaměření svého osudu. Využijte jedinečných a nádherných zážitků k vlastnímu neustálému růstu a změně. Vy a jedině vy jste architektem svého zítřka... a proto budujte skvělou budoucnost, po jaké právě vy toužíte.
Milujte všechno ve svém životě s intenzivní a neochvějnou vášnivostí. Staňte se milovníkem života. Milujte jej ve všech formách, milujte sebe a mějte rádi plnohodnotný život. Milujte inovaci, milujte spontánnost, milujte zábavu, milujte růst, milujte učení, milujte rozvíjení, milujte přírodu, milujte lidi, milujte zvířata, milujte květiny, milujte stromy a milujte oblohu, hvězdy a Měsíc. Čím vášnivěji dokážete v této chvíli milovat mnoho věcí, tím víc se přiblížíte k životu v ráji na zemi.

James Lee Valentine - Čistá síla

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poďakovanie.

(Marta, 11. 8. 2016 21:30)

Veľmi pekne ďakujem za pozitívny a pravdivý článok.

poděkování

(pavel, 24. 11. 2014 8:19)

Vše to vím, ale po přečtení jsem si uvědomil, že nejsem dostatečně akční. děkuji. Pavel

nadhera

(Petra, 9. 1. 2014 19:09)

tyto stranky mi moc pomahaji a velmi z nich čerpam DÍKY.

nadhera

(fylozofka, 20. 5. 2009 6:42)

nic než pravda, krasnej članek, dal mi moc děkuji

Re: nadhera

(igor, 10. 12. 2012 17:47)

dobrej den nevim jak začit. snad tim že jsem momentalně pésychicki vičerpéan.péotřebuji péomoc a vim že jsi mužu péomoct jen sam , špatně péřemejšlim

Pochvala

(ivana, 21. 7. 2010 15:34)

Máte velice krásně udělané stránky,nemůžu se od nich odtrhnout.Jen tak dál.A děkuji.ivana

Re: Pochvala

(igor, 10. 12. 2012 17:43)

nevim

 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< březen / 2021 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 1045655
Měsíc: 8183
Den: 288