Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozitivní postoj

Váš život je výrazem a odrazem pohádkové mysli. Vy jste tvůrcem svého osudu. Jako lidská bytost jste svobodní a pomocí svých myšlenek a slov můžete vytvořit jakýkoli stav podle svého přání. Každý den se probouzím s neomezenou silou vesmíru podřizující se vašemu velení - se schopností vybrat si smělé myšlenky, učinit odvážná rozhodnutí a vytvořit pozitivní duševní postoj.

Váš život může být požehnaný nebo prokletý, pohádkovy či děsivý. Záleží to zcela na vás. Myšlenky produkují činy. Studujte své myšlenky a zjistěte, jestli existuje spojení mezi nepříznivými okolnostmi objevujícími se ve vašem životě - jako je chudoba, nízký příjem, hádky, osamělost, špatné zdraví a nespokojenost - a negativními myšlenkami, jako je žárlivost, závist, chtivost, nenávist, zloba a strach. V dalším kroku přemýšlejte o všech pozitivních emocích, které způsobují radost a štěstí - jako je láska, vášeň, nadšení, štědrosti touha, víra a sebedůvěra. Nepřinášejí vám větší odměny? Klíčem k pochopení těchto vztahů je pravda o velkém významu vašeho postoje pro váš osud.

Uvědomte si, že jediná věc, nad níž máte plnou kontrolu, je váš postoj. Je ovládán vašimi myšlenkami, emocemi a činy. Sledujte, jaký úžasný účinek má váš postoj na vaše okolí. Vše v životě je vzájemně spojeno a váš postoj s sebou nese řetězové reakce jako vlnky na rybníku. Jsou-li vaše myšlenky pozitivní - dobré, nadšené a šťastné - váš postoj vytvoří vlnky úspěchu, štěstí, prosperity a spokojenosti. Pokud opravdu chcete změnit svůj svět k lepšímu, nejprve musíte změnit svůj postoj. Snažte se uvažovat v myšlenkách pozitivnější, lepší, nadšenější a spokojenější povahy. Uvidíte, jaké neuvěřitelné zlepšení to přinese do vašeho života.

POZITIVNÍ POSTOJ VYCHÁZÍ Z POZITIVNÍCH EMOCÍ

Jak už bylo řečeno, postoj je malá věc s velkým smyslem! Je zcela pravdivé, že kvalita vašich myšlenek určuje kvalitu vašeho života. Nejdůležitější faktor při určování kvality myšlenek je postoj. Žádné překvapení! Váš postoj velmi výrazně ovlivní to, jak plně budete prožívat svůj život a zda něho budete mít maximum, nebo ne. Pro dobře prožitý, radostný život je velmi důležitý vznik a stálé používání pozitivního duševního postoje.

Být pozitivní znamená hledat na všem dobré stránky a nesoustřeďovat se na rysy špatné nebo chmurné a vážné. Být pozitivní znamená mít otevřený postoj, chovat se přátelsky a upřímně a být spíš spokojený než nešťastný. Být pozitivní znamená rozhodnout se pro optimismus a vnímat především světlejší stránky života. Být pozitivní znamená říkat, co se vám líbí, a jít za dosažením toho, co si přejete nejvíce. Být pozitivní znamená dělat, co máte rádi, a milovat, co děláte, být pozitivní znamená více se ze všeho radovat a mít zdravé, zářivé sebevědomí. A především to znamená mít rád sám sebe a lidi kolem a chovat opravdový zájem o změnu světa v lepší místo k životu pro všechny.

Pozitivní postoj je větší hodnota a je důležitější při dosahování úspěchu než inteligence a znalosti. Postoj „dokážu to" vám pomůže dospět k cíli rychleji a efektivněji než duševní schopnosti a schopnost naučit se jej dosáhnout. Pozitivní postoj vychází z pozitivních emocí.
K tomu, abyste v životě dosáhli naprostého maxima, potřebujete ovládnout několik pozitivních emocí a za každou cenu se vyhnout několika negativním emocím. Ovládněte pozitivní emoce jejich průběžným používáním, vytvořte z nich svůj zvyk, rozviňte je do vítězných disciplín a budete mít k dispozici další pozitivní emoce, až je budete potřebovat. Pozitivní a negativní emoce nemohou být ve vaší mysli současně - jedna nebo druhá musí dominovat. Proto zajistěte, aby pozitivní emoce ve vaší mysli byly velmi silné a vládly. Je pravda, že myšlenky lásky vždy zvítězí nad myšlenkami zla.

Hlavní pozitivní emoce (zvládněte je)

 láska
 nadšení
 touha
 vášeň
 víra
 štědrost
 důvěra

Hlavní negativní emoce (vyhněte se jim)


 nenávist
 hněv
 pomsta
 zášť
 strach
 chtivost
 žárlivost


Emoce jsou nejmocnější a nejsilnější síly v nás. Lidské bytosti posílené emocemi uskutečňují nejhrdinštější skutky. Známe čtyři hlavní emoce, které spouštějí neuvěřitelnou činnost a výrazně mění život:

■ znechucení,
■ rozhodnost,
■ touha,
■ odhodlání.

Znechucení: „Znechucení" většinou nespojujeme s úspěšným postojem. Když je však znechucení správně nasměrováno a promyšleno, může mít na lidský život pozitivní vliv. Osoba, která se cítí svým vlastním životem naprosto znechucena, docílila kritického bodu. Je připravena říct: „Mám toho dost! Už takto nechci žít!" Pozor! Jestliže se dokážete naprosto znechutit sebou samým, stane se to v den, kdy se vám život začne obracet.

Rozhodnost: Většina z nás potřebuje, aby ho někdo přitlačil ke stěně, má-li se rozhodnout. Dostali jsme se na své cestě... na naší cestě životem, ke křižovatce. Ať děláte cokoli, neutábořte se na křižovatce. MYSLETE! Rozhodněte se, co v životě chcete. JEDNEJTE! Podnikněte něco k dosažení svého cíle. VYTRVEJTE! Buďte vytrvalí, dokud se váš život nezačne měnil pozitivním směrem. Rozhodnutí jsou cesty k potenciálu čisté síly, který leží ve vás. Pamatujte si, že se vaše minulost nerovná vaší budoucnosti a že v průběhu rozhodování jsou zaseta semena, která budou utvářet váš osud.

Touha: Nejlepší způsob, jak ve své duši zapálit oheň touhy, je přesně vědět, co chcete, a aktivně postupovat k tomuto cíli. Touha je hlavní krok k uskutečnění snů a cílů. Je to začátek všech úspěchů člověka.

Odhodlání: „Dokážu to!" Tato dvě slova mají velkou moc. Když se rozhodnete konat nebo zemřít, nic vás nemůže zastavit. Horolezec říká: „Vylezu na tuhle horu. Říkají mi, že je příliš vysoká, velmi strmá nebo příliš obtížná. Ale já na ni vylezu. Uvidíte, jak vám mávám z vrcholu, nebo mě už nikdy nespatříte. Pokud se nedostanu na vrchol, už se nevrátím." Takové silné přesvědčení a odhodlání železné vůle vede k uvolnění veškeré vaší síly v zájmu dosažení maximálního úspěchu.

PROHLÁŠENÍ OSOBNÍ VIZE

Napište seznam dobrých vlastností, které buď máte v tomto okamžiku, nebo byste rádi brzy získali, a potom jim dejte podobu prohlášení osobní vize. Toto prohlášení byste mohli nosit u sebe a pravidelně si je číst, abyste posílili svoje odhodlání, vytvořili pozitivnější přístup a dodali síly rezervám sebedůvěry. Upřímně věřte v pozitivní atributy zapsané v prohlášení, a uvidíte, že se projeví ve vašem charakteru. Přesná forma prohlášení osobní vize záleží na vás, ale můžete použít třeba formu uvedenou v následujícím příkladu.

Příklad prohlášení osobní vize:

Jamesi Lee Valentine, je jisté, že jste velmi silně motivovaný, mimořádně nadšený a nanejvýš úspěšný mladý muž. Jste dynamický, vzrušující a impulzivní. Zanecháte svou stopu na tomto světě díky tomu, že prožíváte svůj život směle, naplno, s důstojností, poctivostí a šlechetností.
Jamesi Lee Valentine, jste významný člověk a prospíváte lidstvu. Máte fenomenální ambice, jste velký myslitel a rád připravujete úžasné cíle. Máte spoustu schopností a pokaždé, když se do něčeho pustíte, odvádíte prvotřídní práci. Věříte v radost, štěstí, lásku, vášeň, pokrok a prosperitu. Proto:

Myslete, mluvte a jednejte jen radostně a spokojeně.
Myslete, mluvte a jednejte jen s láskou a vášní.
Myslete, mluvte a jednejte jen v zájmu pokroku a prosperity.

Jamesi Lee Valentine, máte fantastické nadšení, neuvěřitelný elán a úžasnou energii. Jste mladý muž, který to brzy dotáhne daleko! Vypadáte skvěle, cítíte se fit a jednáte důrazně. Jste vždy zdravý, silný a plný energie.
Jamesi Lee Valentine, jste skvělý a výjimečný člověk a vynikající vítěz ve hře života. Baví vás podnikat kroky na uskutečnění snů a přání. Pusťte se tedy do toho - a hned teď!

James Lee Valentine - Čistá síla

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosba

(Daniela, 18. 10. 2019 21:12)

Prosím o Váš cenný čas a změření pozitivní a negativních emocí.
Jsem nyní v nepříliš dobrém psychickém stavu, bude tomu tedy odpovídat i měření ?
Děkuji pěkně.

Re: Prosba

(Arachnid, 18. 10. 2019 21:27)

Máte více energie u všech negativních emocí.

Pozitivní a negativní energie

(Rosi, 20. 5. 2018 15:43)

Dobrý den, mohu poprosit o výčet pozitivních a negativních energií k datu 12.4.1972. Děkuji

Re: Pozitivní a negativní emoce

(tereza, 28. 9. 2017 22:12)

dobrý večer prosím o výčet pozitvních a negativních energií k datu narození 17.11.1977 Tereza

Pozitivní a negativní emoce

(Dagmar, 16. 8. 2017 11:38)

Dobrý den, prosím o výčet pozitivní a negativní energie k datu narození 4.10.1966. Moc děkuji

Re: Pozitivní a negativní emoce

(Arachnid, 16. 8. 2017 12:32)

Máte více energie u všech negativních emocí a oslabené všechny pozitivní emoce.

prosba

(Honza, 8. 12. 2016 19:37)

Dobrý den, prosím o výčet pozitivní a negativní energie k datu narození 1.6.1992

Srdečně děkuji.

Honza

Re: prosba

(Arachnid, 8. 12. 2016 23:32)

Máte všechny pozitivní emoce oslabené, negativní vypadají v pořádku.

prosba

(Honza, 8. 12. 2016 19:36)

Dobrý den, prosím o výčet pozitivní a negativní energie k datu narození 1.6.1992

Srdečně děkuji.

Honza

prosba

(Tom, 21. 2. 2016 23:42)

Dobrý den, prosím o výčet pozitivní a negativní energie k datu narození 13.5.1974

Děkuji moc.
Tom

Re: prosba

(Arachnid, 22. 2. 2016 12:42)

Máte oslabené všechny pozitivní emoce a více energie u negativních emocí.

Re: Re: prosba

(Marcela, 5. 7. 2016 6:03)

Hezky letni den vam preji. Mohl byste mi prosim napsat vypocet me pozitivni ci negativni energie? Me datum narozeni 04.05.1974. Velmi ,Velmi dekuji za odpoved

Re: Re: Re: prosba

(Arachnid, 5. 7. 2016 11:00)

Pozitivní emoce máte v pořádku. Máte více energie u všech negativních emocí.

prosba

(Lenka, 16. 10. 2015 20:12)

Dobry vecer,dekuji za odpoved.Muzete mi poradit,jak snizit energii negativnich emoci?Od rozvodu pred 13 lety mam stale deprese a nedokazu myslet pozitivne.Rozpad manzelstvi jsem neunesla a kazdy dalsi vztah se mi rozpadl.Deti uz jsou velke,20 a 18 let.Mladsi syn bydli s mym byvalym manzelem.Nedokazu se vyrovnat se samotou.Mohu Vam napsat na e-mail?

Re: prosba

(Arachnid, 16. 10. 2015 20:30)

Můžete napsat na e-mail. arachnid@seznam.cz

Negativni a pozitivni emoce

(Lenka, 16. 10. 2015 15:42)

Dobry den,mohu poprosit o vycet pozitivni a negativni energie?Nar.24.12.1971.Dekuji.Lenka

Re: Negativni a pozitivni emoce

(Arachnid, 16. 10. 2015 18:07)

Pozitivní emoce máte v pořádku. Máte více energie u všech negativních emocí.

Negativni a pozitivni emoce

(Liba, 9. 9. 2015 21:31)

Prosim o vycet me pozitivni a negativni energie-9.3.1976.Dekuji

Re: Negativni a pozitivni emoce

(Arachnid, 9. 9. 2015 23:08)

Máte více energie u všech negativních emocí. Pozitivní jsou v pořádku.

Negativní a pozitivní emoce

(Monika, 8. 9. 2015 22:06)

Dobrý večer, mohu poprosit o výčet mé pozitivní a negativní energie? 9.7.1979


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující » 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< červen / 2020 >>

Statistiky

Online: 5
Celkem: 973374
Měsíc: 8718
Den: 279