Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diagnózy čaker pomocí kyvadla a citlivosti rukou

Je několik způsobů, jak posoudit stav čaker. Nejprve potřebujete zjistit, která technika je pro vás nejlehčí a nejužitečnější. Mně se nejlépe osvedčilo použití kyvadla. Tato pomůcka pomáhá zvýšit citlivost k energetickému toku, funguje jako zesilovač. Nejlepší kyvadla jsou z bukového dřeva a mají hruškovitý tvar. Mají asi 2,5 cm v průměru a jsou 3,8 cm dlouhá. Jejich energetické pole je difuzní, lehce propustné a je také hruškovitého tvaru. Je symetrické podle vertikální osy, což je pro tento způsob měření důležité.

Pokud máte určitou citlivost v rukou, můžete vyzkoušet přímé vnímání proudu energie do čakrya z čakry Snažte se rozpoznat, jestli energie volně plyne, nebo se v čakře městná, jestli je proud energie slabý, nebo silný. Můžete dělat stejné cvičení s akupunkturními body - prostě položte nad ně špičku prstu. Při tomto způsobu vnímání se může dokonce dostavit fyzický pocit ve vašem vlastním těle, který vám pomůže zprostředkovat hledanou informaci. Až dosáhnete vyššího stupně nadsmyslového  vnímání, budete schopni se jednoduše na čakry podívat a uvidíte, jak se otáčejí (pavidělně, nebo nepravidelně) a jaké mají barvy (tmavé a temné, či vybledlé a slabé, aneo zářivě jasné ve výrazném odstínu). Budete moci pozorovat, zda jsou zdeformované a jakým způsobem. Nakonec je uvidíte v každé vrstvě aurického pole. Nyní budeme procvičovat užívání kyvadla.

CVIČENÍ K URČENÍ STAVU ČAKER POMOCÍ KYVADLA

Při měření předních čaker požádáme pacienta, aby se položil na záda. Pokud pracujeme se zadními čakrami, požádáme, aby se položil na břicho.

Když chceme zkoumat čakru, podržíme nad ní kyvadlo zavěšené na provázku o délce asi 15 cm a vyprázdníme mysl od jakýchkoliv úsudků o jejím stavu, což není snadné a vyžaduje to praxi. Zkontrolujte, zda kyvadlo je tak blízko těla, jak je to jen možné, aniž by se ho dotýkalo. Vaše energie proudí do pole kyvadla a aktivizuje ho. Toto pole a pole subjektu potom na sebe vzájemně působí a kyvadlo se dá do pohybu .

Obrazek

 

 Pravděpodobně bude opisovat nad tělem imaginární kruh. Může se pohybovat i elipsovitě, dozadu a dopředu, rovně nebo klikatě. Velikost a směr pohybu kyvadla ukazuje množství energie proudící čakrou.

Dr. John Pierrakos zjistil, že pohyb kyvadla ve směru hodinových ručiček označuje psychodynamicky otevřenou čakru. To znamená, že pocity a psychologické zážitky, které k dané čakře náležejí, jsou dobře vyvážené a plně prožívané. Jestliže se kyvadlo točí obráceně (proti směru hodinových ručiček), je tato čakra psychodynamicky uzavřena, to znamená, že zde je problémová oblast, která odpovídá psychologickému aspektu čakry. Z toho lze usoudit, že psychologické prožívání není vyrovnané a je pravděpodobně negativní.

Velikost kruhu, který kyvadlo opisuje, je úměrná síle čakry a množství energie proudící přes ní. Je také závislá na množství energie, kterou v té chvíli disponuje léčitel i pacient. Jestliže je kruh větší, proudí čakrou hodně energie, jestliže je malý, značí to, že proudí čakrcni méně energie.

Je důležité si uvědomit, že velikost čakry neodpovídá přímo velikosti kyvadlem opisované kružnice, i když s ní do značné míry souvisí. Velikost kruhu je funkcí interakce všech tří polí - pole pacienta, terapeuta a kyvadla, jak už bylo zmíněno dříve. Pokud jsou energie obou osob nízké, všechny čakry se budou zdát menší. Pokud jsou vysoké, budou se čakry zdát větší. Je třeba se zaměřit na pozorování relací mezi velikostí jednotlivých čaker. Dosáhneme-li vybalancování čaker tak, aby se vytvořil vyrovnaný tok energie, potom budou všechny čakry přibližně stejně velké. Mezi oběma krajními možnostmi (otevřená čakra — po směru hod. ručiček, zavřená čakra - proti směru hod. ručiček) je mnoho variant, které poukazují na různé psychické stavy.

Barbara Ann Brennaa - Ruce světla

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

smer prudenia energie cez cakry

(Peter, 14. 1. 2015 11:38)

Dobry den,

neni pravda co tvrdite o otvorenej a zablokovanej cakre, ze v smere hodin. ruciciek je otborena a proti smeru zablokovana.
Energia v 1. cakre sa pohybuje jednym smerom a energia v 2. presne opacnym. Energia v 3. cakre zase opacnym ako v 2. a tak dalej.
Co pisete je teda nezmysel a len tym ludi zavadzate.

Re: smer prudenia energie cez cakry

(Arachnid, 14. 1. 2015 11:50)

Dobrý den, autor článku má letité zkušenosti s pozorováním otáčení čaker. Pokud máte vy nějaké zkušenosti s tím to problémem, tak napište na můj email a já váš článek tady zveřejním a můžete se o svůj názor podělit. Každý kdo má nějaké zkušenosti je tady vítán. Psát že je něco nesmysl, to bych nechal na posouzení více lidem.

este k smeru prudenia energi v cakrach

(Peter, 14. 1. 2015 11:46)

Hlavné čakry / je ich sedem / sú rozmiestnené pozdĺž chrbtice od krížovej kosti po klenbu lebečnú. Sú prepojené troma kanálmi: ida, sušumna a pingala, ktorými prúdi energia čchi. Hlavná línia prúdenia energie Božským kanálom sušumnou sa volá Hara.

Kanálom chrbtice, ktorá je dôležitá nielen ako osa kostry a ochrana miechy – nervového tkaniva- stúpa i tzv. sila kundalini – šaktí, zobrazovaná ako stočený had na spodnom konci chrbtice – kostrče.

Každá čakra má 7 vrstiev, ktoré zodpovedajú aurickému telu.

Vo fyzickom tele korešpondujú tieto „ aurické vrstvy“ s nervovými pletencami.

Energia zeme vstupuje do tela chodidlami, putuje smerom hore dolnými končatinami, do prvej čakry na kostrči, postupuje pozdĺž chrbtice. Prechádza všetkými čakrami a vystupuje lebečnou klenbou. Zemská energia- Jin energia – ženská energia.

Vesmírna energia vstupuje korunnou čakrou a schádza dole chrbticou a vystupuje čakrami dlaní a chodidiel. Vesmírna energia – jang – mužská energia.

Muž a žena sa dopĺňajú, splynutím energií jing a jang teda zemskej a vesmírnej.

Smer otáčania energie čakry je rozdielny u ženy a u muža. U muža každá druhá čakra má smer hodinových ručičiek – provotočivá – jang, ostatné smer proti hodinovým ručičkám / dvojitá špirála/. U žien je to opačne, energia jin je ľavotočivá.

Množstvo energie v čakre je dané rýchlosťou jej otáčania. U zdravého a mladého človeka sa všetky čakry točia rýchlo, majú rovnakú rýchlosť a kužeľ energie vyžaruje ďaleko pred telo. Ak sa niektorá čakra spomalí znamená to starnutie, alebo chorobu.

cely clanok najdete tu:
http://members.chello.sk/ekona/ekona_cakryv4.htm

RADA

(Eva Gresova, 26. 10. 2013 23:45)

OBJEDNALA JSEM SI TABULKY KE KYVADLU JESTE NEPRISLY CEKAM NA NE A MOC SE TESIM KDYBY NEPRISLY MATE NEJAKY DOBRY KONTAKT ?DEKUJI EVA VIDELA JSEM JE TADY CEKAM UZ TYDEN

Re: RADA

(Arachnid, 27. 10. 2013 13:40)

http://www.fontana.ws/magie-vesteni/kyvadlo.html

odkaz

(jitka, 6. 12. 2011 10:20)

chtěla jsem zjistit pomocí kyvadla stav svých čaker ale váš odkaz https://ezoterika.estranky.cz/fotoalbum/cakry/cakry/15
mi hlásí chybu.
(reakce na vaší odpověď : Pokud vidíte čakry tak můžete použít zrcadlo a pokud ne tak je jednodušší použít tento obrázek https://ezoterika.estranky.cz/fotoalbum/cakry/cakry/15
a zjistit pomocí kyvadla jak se vaše čakry otáčejí.

Re: odkaz

(Arachnid, 6. 12. 2011 13:08)

Tady půjde asi o obrázek 16.jpg

https://ezoterika.estranky.cz/fotoalbum/aura-a-cakry/aura_cakry/

Kyvadla se ptejte jak se otáčí vaše 1 čakra, 2, atd.

 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2021 >>

Statistiky

Online: 3
Celkem: 1107474
Měsíc: 8600
Den: 269