Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zesilování a ochrana aury


Zesilování a ochrana aury

Stále vzrůstající nároky, které společnost klade na lidskou auru, způsobily úpadek její síly, moci, zdraví a instinktivní schopnosti. Dříve či později lidé pochopí, že jsou více než jen maso a kosti, že podstatou lidských bytostí jsou vibrace, existující ve stále se rozpínajícím vesmíru. Tehdy se budou snažit najít sami sebe a sáhnou po knihách jako je tato.
V žádném jiném období zaznamenaných dějin se lidská aura nemusela potýkat s tolika vnějšími vlivy. Lidé kdysi věděli, jak intuitivně žít v souladu s přírodou. Rozuměli proměnám počasí a jeho vlivu, chápali chování zvířat, a stejně tak věděli, jaká strava je nejvýživnější a která má léčebné účinky. Věděli, že slunce jim dodá energii, ale příliš mnoho slunce vstřebá jejich životní sílu. Chápali, že bouře naruší jejich energetickou rovnováhu a prudký pustošivý vítr jimi rovněž hluboce otřese a způsobí zmatek v duši. Věděli, které stromy vyladí jejich auru do stavu inspirace a vnitřní moudrosti.
Nyní už se nespoléháme na své instinkty a intuici jako kdysi; vzdálili jsme se éterické duchovní bytosti, kterou jsme ve skutečnosti. Raději spoléháme na ostatní a chceme po nich, aby přejali zodpovědnost za nás život. V západní společnosti se staly oblíbenou tradicí večerní zprávy, při nichž všichni dychtivě čekají na předpověď počasí, aby mohli naplánovat své následující dny. Člověk se diví, kolik jsme toho ztratili a kolik jsme vlastně získali při svém úprku do budoucnosti.
V současné době je působení cizích vlivů na auru na denním pořádku, neboť doma i v kancelářích máme množství elektronických zařízení. Aura je vnějšími vibracemi snadno ovlivnitelná, neboť dává i přijímá ze všech energetických vibrací v těsné blízkosti. Je snadné zasáhnout do jejího jemně utkaného přediva elektromagnetických částic. Počítače, televizory, kopírky, mikrovlnné trouby a podobná zařízení přeskupují elektromagnetické částice fyzické vrstvy aury Je-li člověk těmto vlivům vystaven delší dobu, což jsou v západní společnosti takřka všichni, může se cítit vyčerpaný a oslabený.
Mobilní telefony mají na auru fascinující, avšak destruktivní vliv. Nejenže přeskupují elektromagnetické částice v auře, ale navíc ještě vytvářejí kruhovité pohyby připomínající vlny, které rychle pulzují okolo hlavy a uší. Stálí uživatelé mobilních telefonů mohou časem zjistit, že trpí tlakem v uchu, bolestmi hlavy či mají potíže se zrakem. V naší rodině to všichni vědí, mobilní telefon si drží u vnější linie svého éterického těla a omezují jeho používání.
Mimořádně mě fascinuje způsob, jakým většina lidí odpočívá. Tisíce lidí míří na pláže a na jiná obvyklá rekreační místa, rok za rokem stejně, a nevědí, jak by si mohli skutečně odpočinout. Parkoviště s obytnými přívěsy a oblíbená rekreační místa jsou napěchována lidmi, kteří mají všichni stejný cíl: odpočinout si od stresů všedních dnů, odjet od nich někam daleko. Je pravda, že lidé nejsou obklopeni svou obvyklou sociální aurou, a z tohoto důvodu mohou mít pocit, že odpočívají, ale jejich aury velmi čile komunikují s mnoha ostatními. Když se člověk odpočívající tímto způsobem vrátí domů a do zaměstnání, dřívější únava se rychle vrací.
Je dobré vědět, že jsme všichni zranitelní, neboťneustále se měnící struktury energie v auře, která žije a dýchá, nasávají svět okolo nás. Musíme tedy najít způsoby, kterými posílíme své já a díky nimž budeme klidní a pokojní.
Naši předkové se potýkali pouze s působením vztahů, klimatických změn a s bojem o přežití. My v současné době bojujeme s tímtéž (v jiné podobě), ale přibyly i další vlivy, s nimiž se musíme vyrovnat. Nelze tedy dostatečně zdůraznit, jaký význam má pro nás všechny a pro náš zdravý a spokojený život zesilování a ochrana aury. Posuďte nezaujatě svůj životní styl, neboť ten může mít určující vliv na zdraví a vyrovnaný stav vaší aury. Zraňující vztahy doma či v práci mohou způsobit zmatek v auře, který znemožňuje soustředit se a zvládnout situaci. Malá sebeúcta plodí zranitelnost, která přitahuje dominanci silnějších typů osobnosti. Léky jako jsou analgetika, antibiotika a léky předepisované psychiatry deformují auru. Příliš mnoho práce a žádná zábava auru dusí, způsobuje její zmenšování a slábnutí, stejně jako deprese. Nekvalitní strava se zrcadlí ve fyzické vrstvě aury a vitální vrstvě aury brání v regeneraci. Následkem toho vznikají emocionální a fyzické poruchy zdraví.

Zesilování aury

Občas sami sobě říkáte: „Dnes se necítím ve své kůži." Je tomu tak proto, že tělo vám intuitivně sděluje, že jeho energie není vyrovnaná a potřebuje regeneraci. Pokud si říkáte: „Potřebuji být v klidu a sám," znamená to, že tělo vás intuitivně informuje o zmenšování aury. Pokud si naopak pomyslíte: „Dnes se cítím ve své kůži," je tomu tak proto, že máte dostatek vyvážené energie. Cvičení uvedená v této kapitole vám pomohou udržovat auru silnou a vyváženou.
Chcete-li zesílit svou auru, musíte se nejprve vypořádat s následujícími destruktivními faktory:
• malá sebeúcta
• sebepodceňování
• rozvrácené vztahy
• neustálé negativní naladění a deprese
• návyk na škodlivé potraviny (cukr, čokoláda, čaj, káva, cigarety)
• nedostatek pravidelného cvičení
• únava a nedostatek odpočinku
• nedostatečný kontakt s přírodou a čerstvým vzduchem
• alkohol, drogy, léky předepisované psychiatry
• nedostatečné soustředění na rozvoj vlastní osobnosti

Stanovení síly aury

Dříve než začnete pracovat na zesílení své aury, musíte poznat její současnou sílu či zranitelnost. Pomocí následujícího cvičení odhalíte stav své aury. Napište jedničku [1] do závorek u položky, která pro vás platí, a potom sečtěte celkový výsledek.

[ ] Nějaký člověk doma či v práci vám ubírá energii a působí vám pocit selhání a neúspěchu.
[ ] Obtěžuje vás křik hrajících si dětí.
[ ] Z některých lidí máte doslova třesavku.
[ ] Rozčilují vás opakující se zvuky, jako ťukání či broušení.
[ ] Jste-li kritizováni, uzavřete se do sebe.
[ ] Neobhajujete sami sebe.
[ ] Nemáte rádi, když je okolo vás hodně rozruchu nebo když se vás někdo dotýká. [ ] Když se snažíte učinit nějaké rozhodnutí, neustále polemizujete sami se sebou.
[ ] Máte pocit, že vám nikdo nenaslouchá a nikdo vám nerozumí.
[ ] Zdá se vám, že nikam nepatříte nebo že vás neustále obviňují.
[ ] Vztahy nikdy nefungují tak, jak jste očekávali.
[ ] Vše, co chcete dělat, vám uniká.
[ ] Když se cítíte bídně, trvá vám celé hodiny či dokonce dny, než depresi překonáte. [ ] Zajímá vás, co si o vás lidé myslí.
[ ] Vaše očekávání týkající se ostatních se jen zřídkakdy vyplní.
[ ] Sny silně ovlivňují vaši mysl i emoce a myslíte na ně několik dní.
[ ] Hledáte klíč ke štěstí.
[ ] Sedíte-li před počítačem nebo televizorem hodinu či více, jste unaveni.
[ ] Velké davy lidí ve vás vyvolávají pocit, že jste obklíčeni a nemůžete ven.
[ ] Den strávený ve městě vás vyčerpá a unaví.
[ ] Jste-li unavení a zmatení a navštívíte přítele, za chvilku se začnete cítit mnohem lépe.
[ ] Divadelní představení a festivalové akce vás unavují.
[ ] Zamračené a deštivé dny ve vás vyvolávají depresivní pocity.
[ ] Procházka po liduprázdné pláži či lese vás nabíjí energií.
[ ] Voda ve vás dokáže vyvolat pocit spokojenosti a zdraví.
[ ] Lidé, s nimiž žijete, způsobují, že se cítíte lépe.
[ ] Máte pocit, že vás všichni mají rádi a snadno se s lidmi spřátelíte.
[ ] Často se smějete a zpíváte si.
[ ] Lidé se díky vám usmívají.

Hodnocení
(15-29) Aura je otevřená a zranitelná.
(8-14) Aura pracuje na svém zesílení.
(1-7) Aura je vyvážená a silná.

Jak jste dopadli? Budete mít mnoho práce se zesílením své aury a probuzením intuitivních schopností? Je-li tomu tak, projděte si test znovu a vytvořte si seznam svých slabých stránek a věcí, které vám nedělají dobře. Další cvičení v této knize vám pomohou při práci s aurou. Zjistili jste, že si necháte velmi snadno odčerpat energii? Pokud ano, znamená to, že vaše aura je příliš otevřená a vaše emoce velice zranitelné. Je třeba, abyste překonali své největší obavy a strach.

Zraňování aury

Nejhorším nepřítelem vašeho těla, ducha i aury jsou destruktivní myšlenky a emoce. Naučíte-li se zesilovat a chránit svou auru pomocí vyrovnaného myšlení, objevíte životně důležitý faktor svého štěstí. Způsob, jakým vyjadřujete sami sebe, zesiluje vaše myšlenky a utváří realitu. Je tomu tak proto, že vaše tělo věří všemu, co řeknete. Tvrdí-li vaše myšlenky, že chytíte letící míč, pak ho také chytíte. Říkají-li vaše myšlenky, že vezmete hrníček do obou rukou, aby nespadl, pak to také uděláte. To platí i pro všechny ostatní myšlenky a pocity, které mysl přijme.
Negativní slova a sebevyjadřování vyčerpávají auru, neboť vstřebávají emocionální energii. Opravte své negativní vzorce tím, že nahradíte slova, jež často používáte, jejich opaky - pozitivními výrazy. Například: Život je dobrodružství, nikoli: Život je kámen na krku.
Přečtěte si následující výčet slov a výrazů a uvědomte si, kolikrát se každý den zraníte:
- co když...
- hroší kůže
- jsem přecitlivělý
- je mi zle z neustálé snahy
- nikdo mě nemá rád
- jsem škaredý
- nenávidím se
- jsem beznadějný případ
- nemohu kéž bych byl mrtvý
- jsem nudný
- kdo by to se mnou zkoušel?
- to je pro mě příliš dobré
- hloupý idiot nikdy
- to nedokážu
- co já mohu komu nabídnout?
- přitahuji „tresty"
- hrozící nehoda
- chodící časovaná bomba
- spolknu svoje pocity
- koušu se do jazyka
- potlačuji svou hrdost
- trápím se není to spravedlivé
- nikdy ze mě nic nebude
- jsem hloupý

Poslouchejte se, co říkáte při rozhovorech s lidmi, a udělejte si tak představu o tom, jak mluvíte. Způsob vašeho vyjadřování jasně zobrazuje míru vaší sebeúcty, sebedestruktivity a ty slabé stránky, v nichž se neustále utvrzujete. Je pozoruhodné, kolik negativního proniká do běžného rozhovoru. Buďte pozorní, vypátrejte svá slabá místa a začněte na nich pracovat.

Pozitivní výroky o auře

Ujednejte si sami se sebou, že se budete poslouchat a že budete opravovat své negativní myšlenky a výroky. Začněte s vhodnými pozitivními výroky o auře. Vybudujete-li si silnou a mocnou mysl, můžete změnit svou perspektivu a vytvořit skvělou skutečnost.
Zvolte si jednu či několik následujících afirmací a říkejte si je nahlas. Opakujte je s důvěrou a upřímně několikrát denně po dobu patnácti až třiceti dní. Za tuto dobu se afirmace ve vaší mysli pevně zabydlí. Poté si dopřejte čas a přesvědčíte se, jaké změny může způsobit síla vaší mysli.

MOJE AURA JE VYVÁŽENÁ A CELISTVÁ
Tato afirmace povzbuzuje mysl, aby podnítila vyrovnání se sebou a dosáhla tak vytyčených cílů.

MOJE AURA STEJNOU MĚROU DÁVÁ I BERE Afirmace zabraňuje, aby nějaký člověk odčerpával energii z vaší aury, a zároveň brání, abyste vy někomu ubírali energii.

MOJE AURA KOMUNIKUJE S OSTATNÍMI Afirmace pomáhá lidem, kteří potřebují přátelství, a přita¬huje nové přátele.

MOJE AURA VYTVÁŘÍ NOVÝ ŽIVOT Afirmace pomáhá léčit chatrné zdraví, emocionální poruchy a napravovat nepříznivou životní situaci.

MOJE AURA JE PRO OSTATNÍ LÉČEBNÝM PROSTŘEDKEM Afirmace pomáhá při léčení milovaných osob.

MOJE AURA JE VYVÍJEJÍCÍ SE ENERGIÍ Povzbuzuje rozvoj mysli, těla i ducha.

MOJE AURA JE VETKÁNA DO TKANINY ŽIVOTA Afirmace usnadňuje pocit jednoty s okolním světem.

Neustálé zesilování aury

Brzy zjistíte, že ve vašem životě i zdraví dochází k některým nezbytným změnám. Harmonický životní styl totiž svědčí každé auře. Ta přímo kypí spokojeností, je-li v přírodě a v blízkosti milovaných osob. Pohybuje-li se aura ve společnosti inspirativních, charismatických osobností, je stimulována. V následujícím odstavci uvádím devět jednoduchých způsobů, kterými můžete neustále zesilovat svou auru.

1. Občas vykonejte dobrý skutek či laskavost.
2. Buďte láskyplní.
3. Hodně a často se smějte a usmívejte.
4. Rozvíjejte svou tvořivost.
5. Mějte se rádi pro svou jedinečnost.
6. Denně pobývejte na čerstvém vzduchu.
7. Jezte vyváženou, organickou stravu.
8. Denně meditujte.
9. Žijte v míru sami se sebou.

Metody pro okamžité posílení aury

Nabízím vám čtyři cvičení, pomocí nichž okamžitě zno-vuoživíte svoji auru ve vypjatých situacích, kdy máte velkou odpovědnost, negativní lidé či situace vás připravují o energii či vám neslouží zdraví. První a druhé cvičení mají dlouhodobé pozitivní účinky, provádíte-li je každý týden po dobu šesti měsíců.

První cvičení:

Najděte si v domě klidné místo, kde vás nikdo nebude vyrušovat a kde budete moci o samotě strávit nejméně hodinu. Zajistěte, aby v místnosti nebyla zvířata, rostliny ani lidé a v blízkosti žádné elektrické zařízení; vaše aura by neměla být rušena žádnými interakcemi. Relaxujte, čtěte si hezkou knížku nebo se prostě jen věnujte dennímu snění. Izolace od vnějších zdrojů energie napomáhá auře znovu se srovnat a vám dá pocit, že jste zase „pohromadě sami se sebou". Delší izolace auru zesílí a srovná ještě více.

Druhé cvičení:

1. Pohodlně se usaďte pod vzrostlý strom.
2. Zavřete oči, několikrát se zhluboka nadechněte a uvolněte se.
3. Vnímejte, jak s každým nádechem vlévá energie stromu do vašich plic nový život. 4. Vnímejte, jak se vaše aura navenek zvětšuje směrem dolů i nahoru. Svými smysly vnímejte životní sílu stromu. Sjednoťte se se stromem.

 Třetí cvičení:

 1. Postavte se vzpřímeně anebo si sedněte s chodidly kousek od sebe.
 2. Do každé ruky si vezměte podlouhlý krystal se dvěma hroty.
 3. Dýchejte zhluboka a pomalu a uvolňujte veškerá vnitřní ložiska napětí.
 4. V myšlenkách se zaměřte na čakry rukou a aktivujte energii krystalu. Vnímejte, jak aurická energie čaker rukou proniká a mísí se s energií krystalu. Když se tyto dvě energie spojí, budou krystaly vyzařovat svou energii do celé aury. Vzestup hladiny energie nastane, když vám začnou mravenčit dlaně. Budete mít pocit, jako by vaší myslí, tělem i duchem pronikalo něco jako elektrický proud. Krystaly dočasně doplní obvyklou úroveň vaší energie.
 5. Přijímejte tuto energii do své aury po dobu deseti minut.

 Čtvrté cvičení:

1. Lehněte si na zem s polštářky pod hlavou, koleny a zády.
 2. Zavřete oči a třikrát se pomalu, jemně a zhluboka nadechněte a uvolněte napětí v těle.
 3. Ležte zcela potichu a klidně a soustřeďte se na svůj dech. Vnímejte energii vyzařující z vašich čaker.
 4. Nasměrujte energii tak, aby zcela zaplnila a zvětšila fyzickou a éterickou vrstvu aury.
 5. Vnímejte, jak energie stoupá vzhůru a prostupuje skrze další vrstvy aury.

 Týdenní cvičení na obnovení aury

 Pomocí dále popsaného postupu si uchovávám svou auru v dobrém stavu a totéž doporučuji i svým přátelům. Všichni víme, že klíčem ke zdraví je vyvážená strava, cvičení a život bez stresu. K těmto třem faktorům přidávám ještě jeden: každý den je třeba strávit jednu hodinu sám se sebou, aby se aura znovu nabila energií. Moje motto zní: Hodina denně vám pomůže k dobrému zdraví.
 Následující jednoduchý postup vám pomůže zajistit jasné myšlenky, soustředění, spokojenost a zdraví, životní sílu a vnitřní mír.
 • Dvě hodiny, půl dne nebo celý den buďte pouze sami se sebou, abyste dobili své aurické zdroje.
 • Obklopujte se barvami, které dělají dobře vám a vaším emocím.
 • Poslouchejte inspirující hudbu, která vás povzbudí a utvrdí vaše pozitivní směřování. • Hodinu nebo déle seďte pod korunou vzrostlého stromu a vnímejte jeho přirozenou rovnováhu.
 • Zvolte si šest milých slov a při rozhovoru s přáteli a rodinou je co nejčastěji používejte.
• Setrvávejte ve společnosti inspirativních a podnětných lidí.
 • Vězte, že život má pracovat pro vás. Vy nemáte být jeho otrokem!

  Ochrana aury

 Lidé se mě často ptají, jak mají chránit svou auru proti negativním lidem a situacím. Chránit auru jiným způsobem než rozvojem sebeúcty je obtížné. Existují dočasná opatření, která vás ochrání ve zraňující situaci, ale taková opatření nakonec sama mění strukturu aury, jsou-li užívána nepřetržitě. Jedna taková metoda je známá jako maskování. Zamasku-jete-li svou auru, znemožňujete jinému člověku, aby ji správně interpretoval, neboť vysíláte signál, že je obtížné do vás proniknout a vyznat se ve vás. Za jistých okolností je to velmi užitečná metoda, ale varuji vás, budete-li ji používat neustále, může zamaskovat vaši auru natolik, že s vámi nikdo (přítel ani nepřítel) nebude chtít komunikovat. Lidé začnou říkat: „Nevím čím to je, ale už se v tobě nevyznám." To může mít zhoubný vliv na vaše vztahy s lidmi, a dá vám velkou práci, než situaci opět změníte.

 Maskování a izolování aury

 První metoda:
 1. Sedněte si vzpřímeně a zkřižte nohy v kotnících.
 2. Sepněte ruce a překřižte palce.
 3. Položte je do oblasti třísel.

 Tato metoda okamžitě zamaskuje fyzickou a spirituální vrstvu aury a zabrání, aby vám byla ubírána energie. Zablokování potrvá tak dlouhou dobu, po jakou setrváte v této pozici. Všimla jsem si, že mnoho lidí takto sedává v hromadných dopravních prostředcích či na schůzích. Většinou si neuvědomují, co vlastně dělají, ale i tak to působí.

 Druhá metoda:
 1. Sedněte si rovně do pohodlného křesla.
 2. Zavřete oči a třikrát se velmi zhluboka nadechněte.
 3. Vnímejte uvolnění svého zhluboka dýchajícího těla.
 4. Nad hlavou si představte vířící bílé světlo.
 5. Vnímejte, jak jemně víří a proniká pomalu dolů do vašeho těla a vytváří přitom spirálovitou masku vaší aury.

 Tato maska způsobí, že se lidé od vás budou držet v uctivé vzdálenosti. Stejné cvičení, při němž použijete představu zlatého světla, pomůže chránit vaši auru před sužujícími duchy, kteří se snaží odebírat vám energii.

 Třetí metoda:
 1. Sedněte si vzpřímeně do pohodlného křesla. Zavřete oči a pětkrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Vnímejte, jak se vaše tělo s každým dechem více a více uvolňuje.
 2. Představte si purpurové a perleťové světlo vycházející z čakry třetího oka a z korunní čakry, zvolna proudící vaším tělem.
 3. Vnímejte, jak se světlo točí a obrací a ukotvuje tak masku pod vašima nohama. Tato maska vyvolá vibrace odstupu od skutečnosti.

 Osvěžování aury

Odpovíte-li kladně na jednu či více následujících otázek, znamená to, že vaše aura nepochybně potřebuje osvěžit a oživit. Pro vaše zdraví a spokojenost je důležité, abyste svou auru sami pravidelně očišťovali, chcete-li ji zbavit odpadu po interakci s cizími energetickými vibracemi, s přáteli i příbuznými. Zejména sexuální styk s sebou vzhledem ke své důvěrnosti nese intenzivní znečištění aury.
 • Máte někdy pocit, že na svých ramenou nesete trápení, frustrace či obavy jiných lidí?
 • Nesete na svých ramenou tíhu světa?
 • Pohybujete se ve vyježděných kolejích?
 • Vyčerpávají vás druzí?
 • Cestujete hromadnou dopravou?
 • Máte kvůli neustálému spojení se zaměstnáním mobilní telefon?
 • Pracujete s počítačem?
 • Trávíte hodně času sledováním televize či hraním počítačových her?
 • Je většina vaší denní dávky jídla připravovaná v mikrovlnné troubě?

 Vymoženosti technologického věku jsou výhodou, víte-li, jak s nimi nakládat. Tuto knihu jsem psala na výkonném počítači, ale každé dvě hodiny jsem přerušovala psaní a chodila jsem se houpat na svou zahradní houpačku. Létala jsem tam a zpět vysoko nad zemí na čerstvém venkovském vzduchu a moje aura se otvírala přírodě, která ji čistila a oživovala a usnadňovala tak mé tvůrčí soustředění.
 Několik týdnů před Vánocemi v roce 1995 jsem požádala Santa Clause (svého vousatého manžela) o zahradní houpačku, kterou bych mohla používat pro čištění aury. Otec mého manžela houpačku přivezl a upevnil v době, kdy jsme byli pracovně mimo domov, abych měla překvapení. Ráno o Vánocích mě manžel zavedl po dlouhé a točité zahradní cestě až k houpačce, která byla upevněna mezi mohutnou moruší z jedné strany a jabloní z druhé, takže jsem nemusela mít strach, že vyhladovím, pokud se budu houpat dlouhou dobu. Sedátko houpačky bylo ručně malované ohnivě červenou barvou k povzbuzení tvořivosti a okamžitě mě zaujalo, neboť zachycovalo paprsky vycházejícího slunce. Houpačka byla umístěná tak, že když jsem seděla směrem k severu, mohla jsem si povídat s ovcemi a kozami pasoucími se na louce, a když jsem seděla čelem k jihu, dívala jsem se přes bazén na postranní a zadní dvorky. V obou případech jsem ve spojení se životem.
 Můj osobní výzkum účinnosti houpání prokázal, že pro obyvatele měst je to skvělý léčebný prostředek. Vypravíte-li se do blízkého parku brzy ráno nebo později večer, pravděpodobně tam budete sami a nerušeni. Dvacetiminutové cvičení na houpačce posílí svaly lýtek, stehen, paží, ramen a prsou. Roztáhne vám plíce a v neposlední řadě také vyčistí a obnoví vaši auru. Je to mnohem zábavnější než zvedat činky!
 Různá hnutí, která si kladou za cíl dobrou kondici a výkonnost, usilují o celkové zdraví, ale přehlížejí éterické tělo. Mnozí lidé pak získají fyzickou kondici, ale jejich emoce, mysl a duch zůstávají nevyrovnané.

  Sebeočistná metoda víření

 Následující cvičení popisuje jednoduchou metodu, jak kdykoli občerstvit svou auru. Je ideálním každodenním cvičením pro léčitele.

 1. Pohodlně se postavte nebo posaďte.
 2. Dýchejte pomalu a zhluboka až do chvíle, kdy nebudete nikde cítit napětí.
 3. Svým vnitřním zrakem si představte vířící síť jasné světelné energie, zářící jako diamant, která se pomalu blíží k vám.
 4. Představte si, že se rozkládá patnáct metrů či dál okolo vašeho těla. Síť se otáčí ve směru hodinových ručiček a přibližuje se, těsně objímá tělo. Nejsilnější příliv energie je umístěn na vrcholku hlavy. Energie zvolna ve vířivém pohybu prochází vaším tělem (každou čakrou) a odstraňuje cizí energie.
 5. Energie opouští vaše tělo chodidly.

 Na každém festivalu zdraví bývá nejméně jeden léčitel, který inzeruje čistění a vyrovnávání aury. Vídám, jak tito léčitelé pročesávají lidskou auru jako zacuchaný pramen vlasů. Sleduji, jak se jejich ruce pohybují v auře krouživými pohyby, jako by to byla změť přísad, kterou je třeba promíchat a urovnat. Vídám, jak svoje ruce noří do éterického pole aury, jako by to byla loterie v klobouku, z něhož se snaží vytáhnout vítězný los. Slýchám, jak vyprávějí divoké a zmatené příběhyosvýchdobrodružstvíchsezáhadným světem lidské aury.

 Na vás záleží

 Ve snaze zesílit a chránit svou auru nezapomínejte, že vaše aura ovlivňuje ostatní, což se odráží v chování lidí k vám. Zodpovědnost na úrovni aury je v dnešní uspěchané moderní společnosti vykročením správným směrem. Začíná na úrovni každého jedince. Kdyby tuto myšlenku přijali všichni lidé světa, možná bychom spolu mohli komunikovat harmoničtěji.
 Lidé mně často popisují svůj vztah k příteli, příbuznému či spolupracovníkovi, který jim bere energii, frustruje je a unavuje. V takovém případě je ihned vzápětí prosím, aby se zamysleli nad slabostí své vlastní aury, která dovoluje, aby z ní bylo odčerpáno tolik energie. Lidé by se měli ptát sami sebe, proč jejich aura není schopna odolat takové situaci. Snadno viníme ostatní, že jsou nám „proti srsti", ale ve skutečnosti můžeme být příčinou my. William Blake, básník a filosof, to říká takto: „Liška se zlobí na past, ne na sebe."
 Za všech okolností se vyplatí pamatovat si, že vaše aura je živoucím zobrazením vaší osobnosti, a tak neustále přitahuje to, co se potřebujete naučit, abyste obohatili své životní zkušenosti. Výborným příkladem jsou zraňující střetnutí. Někdy se zdá, že vás osud táhne do pekla, i to je však pro vás zdrojem zkušenosti a často i svědectvím o mnoha dramatických změnách ve vašem životě. Vezmete-li v úvahu celou síť života, pak nerovnováha, kterou čas od času pocítíte, je způsobena interakcí vaší aury s jinými, jež buď pouze částečně odpovídají za uspokojení vaší potřeby rovnováhy, anebo za ni nejsou odpovědné vůbec.
 Jste-li obklopeni neuspokojivým prostředím a vztahy, můžete situaci změnit, když budete svou auru udržovat v rovnováze a v souladu tím, že budete neustále usilovat o pozitivní vyzařování. Pozitivní myšlení, afirmace zaměřené na potřebné změny a přání všeho dobrého i těm lidem, kteří se na vás provinili, vytvářejí ve vaší auře ochrannou zástěnu a zároveň působí léčivě i na osobu, jež vám ublížila. Nikdy se nenechejte zaplést do výměny negativních slov a emocí. Vyvíjí-li se situace tak, že se jí nelze vyhnout, udržujte mezi sebou a útočícím člověkem alespoň metrovou vzdálenost, abyste zabránili hlavnímu náporu vám určené rozvratné energie. Omezíte tak pronikání vln emocionálního otřesu vaší aurou. Tato ochranná metoda rovněž napomáhá rychlé regeneraci aury.
 Matce, která si stěžovala na neustálé potíže se svou dospívající dcerou, jsem poradila, aby se celá rodina usadila do kruhu, držela se za ruce a soustředila se na dívčino posílení. Dívka byla nervózní a stresovaná, protože ji čekala významná školní zkouška. Rodina společně prováděla toto cvičení každý večer po dobu jednoho týdne před zkouškou; výsledkem byla větší dívčina sebedůvěra, získaná díky lásce a podpoře rodiny. Matka rovněž pocítila, že se velmi zlepšila rodinná soudržnost. Prostupování jednotlivých aur spolu se soustředěním na určitý problém vždy přináší pozitivní výsledky, někdy dokonce okamžitě.
 Soustřeďujte denně svou energii pomocí meditace či sebeočistné metody víření . Pak si můžete být jisti, že vyzařujete zdravé, vyvážené a dobré aurické vibrace, které spolehlivě dávají i berou bez vyčerpávání vaší energie.

Literatura : Jak vidět a číst auru - Judith Collinsová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< červen / 2021 >>

Statistiky

Online: 4
Celkem: 1074627
Měsíc: 7843
Den: 242